האתר לא מופיע בגוגל? הגורמים והפתרונות

בפוסט זה נסביר כיצד לגרום לאתר שלכם להופיע בתוצאות החיפוש של גוגל ונראה מהן הסיבות היכולות למנוע ממנו להופיע בתוצאות חיפוש אלו. זהו פוסט קצר וקולע אז בואו ניגש ישר לעניין ונעבור על מספר דברים בסיסיים.

בכדי לבדוק אם האתר שלכם נמצא באינדקס של גוגל, ניתן לבצע חיפוש מסוגsite:‎ לכתובת עמוד הבית או בעצם לדומיין הראשי של האתר. אם מוצגות תוצאות, האתר כלול באינדקס של גוגל.

לדוגמה, החיפוש site:savvy.co.il בגוגל יחזיר את התוצאות הבאות. אם האתר שלכם אינו מופיע בגוגל, יכולות להיות לכך מספר סיבות. הסורק של גוגל (Googlebot), עובר על מיליוני דפים באופן קבוע אך יכול להחמיץ חלק מהאתרים או להתקשות בתהליך הסריקה של אתרים מסויימים.

קידום אתרים בגוגל - Site Search

יכולות להיות סיבות שונות ומגוונות לכך שהאתר שלכם אינו מופיע באינדקס, אך בדרך כלל אלו הסיבות המרכזיות בהן תתקלו:

  • האתר הושק לאחרונה וגוגל עדיין לא הספיקה לסרוק אותו.
  • התקבלה שגיאה בזמן שגוגל ניסתה לסרוק את האתר.
  • המדיניות וההגדרות שלכם מונעות מגוגל לסרוק את האתר.
  • מבנה האתר מקשה על גוגל לסרוק את תוכן האתר ביעילות.
  • ישנם מעט מאד קישורים המובילים לאתר שלכם מאתרים אחרים ברשת.
  • בכתובות האתר קיימת התגית noindex או שקובץ robots.txt מנחה את גוגל לא לסרוק את האתר.
  • בהקשר לנקודה הקודמת, נציין כי אין חובה שיהיו קישורים לאתר בכדי שגוגל יגלו זה. לא נרחיב על הסיבות אך אחת מהן היא שגוגל בעצמה היא רשם דומיינים.

איך לגרום לאתר להופיע באינדקס של גוגל

באופן עקרוני, בכדי שהאתר שלכם יופיע בתוצאות החיפוש של גוגל אין צורך לבצע פעולה מיוחדת מכיוון וגוגל הוא מנוע חיפוש אוטומטי הסורק את רשת האינטרנט באופן קבוע. למעשה, הרוב המכריע של האתרים המופיעים בתוצאות החיפוש לא נשלחו ידנית אלא נוספו באופן אוטומטי כאשר בוצעה הסריקה.

אך אם בכל אופן האתר שלכם אינו מופיע בתוצאות החיפוש של גוגל, תוכלו לבקש להוסיפו בשתי דרכים:

  1. על ידי הוספת מפת האתר שלכם בקונסולת החיפוש (XML Sitemap).
  2. לבקש מגוגל לאחזר את האתר שלכם ולהוסיפו לאינדקס באמצעות קונסולת החיפוש.

קונסולת החיפוש של גוגל (Google Search Console) היא ארגז כלים חינמי בעזרתו תוכלו לשלוח את התוכן שלכם לאינדקס בין היתר.

אם אינכם מכירים – קונסולת החיפוש תאפשר לכם לעקוב אחר ביצועי התוכן, תודיע לכם על בעיות קריטיות בהן גוגל נתקלה כאשר סרקה את האתר שלכם ותספק עוד לא מעט אפשרויות הקשורות לנראות האתר שלכם בתוצאות החיפוש של גוגל.

קונסולת החיפוש של גוגל דורשת פוסט בפני עצמו, אך עד שיגיע, נאמר כי מאד מומלץ לכל בעל אתר להשתמש בכלי זה בכדי לקבל אינפורמציה ולבצע פעולות הקשורות לאתר, בעיקר כאלו הקשורות ל SEO ונראות האתר בתוצאות החיפוש של גוגל..

רועי יוסף
רועי יוסף

מפתח תבניות יעודייות על בסיס עיצוב. אוהב טיפוגרפיה, צבעים ומה שבינהם ומכוון לספק אתרים רספונסיבים עם ביצועים גבוהים, בעלי קוד ולידי, סמנטי ונקי.

0תגובות...

השאירו תגובה

 

Up!
לבלוג