חיפוש ]

גוגל: noindex, follow מוביל בסופו של דבר ל noindex, nofollow

זוהי לא חדשה מפתיעה במיוחד והיא גם די מובנת (ותכלס כבר יחסית ישנה). John Mueller מסביר בוידאו הבא (54:50), כי ההתייחסות של גוגל לעמודים המסומנים כ noindex, follow בסופו של דבר שווים תהיה זהה ל noindex, nofollow.

מדוע חדשה זו אינה מפתיעה? מכיוון ואם עמוד מסויים אינו נמצא באינדקס של גוגל כמובן שהם אינם יוכלו לעקוב אחר הקישורים בעמוד זה.

See the Pen
tttt
by Roee Yossef (@roeey)
on CodePen.


אז מדוע מראש לא לסמן את העמוד כ noindex, nofollow? מכיוון וברגע שסימנתם עמוד מסויים כ noindex, גוגל בתחילה מסירה אותו מתוצאות החיפוש, אך עם זאת עדיין שומרת עמוד זה באינדקס. מכאן שגוגל עדיין יעקבו אחר הקישורים בעמוד זה במידה ואינו מסומן כ nofollow.

אך אם לאחר תקופה מסויימת גוגל רואה כי העמוד עדיין מסומן כ noindex ובאמת סומן כך כי אין רצון שיופיע בתוצאות החיפוש, גוגל תסיר אותו מהאינדקס ומאותו רגע תפסיק לעקוב אחר הקישורים המופיעים בעמוד זה – כלומר תתייחס לאלו כקישורי nofollow.

אתם מוזמנים לצפות בתשובתו של John בוידאו הבא:

הנה אגב תשובתו במילים מהוידאו המצורף:

“It’s tricky with noindex, which I think is something of a misconception in general within the SEO community. With a noindex and follow it’s still the case that we see the noindex. In the first step we say ‘okay you don’t want this page shown in the search results’. We’ll still keep it in our index, we just won’t show it and then we can follow those links.

If we see the noindex there for longer than we think this page really doesn’t want to be used in search so we will remove it completely. And then we won’t follow the links anyway. So noindex and follow is essentially the same as a noindex, nofollow. There’s no really big difference there in the long run.”

לשאלה ״תוך כמה זמן גוגל מתייחסת ל noindex, follow כמו noindex, nofollow?״ השיב John: ״זה תלוי״. תלוי בתדירות הסריקה של האתר ופרמטרים נוספים.

 

רועי יוסף
רועי יוסף

מפתח אתרים ותבניות וורדפרס יעודייות על בסיס עיצוב. אוהב טיפוגרפיה, צבעים ומה שבינהם ומכוון לספק אתרים רספונסיבים עם ביצועים גבוהים, מותאמים למנועי חיפוש ובעלי קוד ולידי, סמנטי ונקי.

0 תגובות...

תגובה חדשה

הוסיפו קוד באמצעות הכפתורים מטה. למשל, בכדי להוסיף PHP לחצו על הכפתור PHP והוסיפו את הקוד בתוך השורטקוד. מצאתם שגיאה בפוסט? עדכנו אותנו...